Empowering lives - Storytelling of how lives are impacted by the DLSWC programme both student and mentor
Program szkoleniowy jest drugim rezultatem projektu.
Ponieważ społeczeństwo zmienia się i staje się coraz bardziej techniczne, tworzenie treści cyfrowych jest czymś, co większość pracowników socjalnych i edukatorów społecznych robi lub zrobi w pewnym momencie. Tworzenie treści może być tak proste, jak stworzenie filmu w mediach społecznościowych, edytowanie go za pomocą filtrów i przesłanie go z tekstem i napisami.
Główny cel: poprawa umiejętności cyfrowych pracowników i wolontariuszy Ośrodka Pomocy Społecznej (SWC) (nauka online).
Zadania:
Stworzenie podstawowych ram edukacyjnych dla umiejętności cyfrowych w Ośrodkach Pomocy Społecznej;
Zapewnienie możliwości tworzenia treści cyfrowych online przy użyciu różnych technologii i narzędzi cyfrowych;
Kształtowanie umiejętności korzystania z Tuvalabs.com;
Dostarczenie informacji na temat korzystania z usług w chmurze: Dropbox i OneDrive;
Badanie otwartych danych i otwartych zbiorów danych w celu przekazywania informacji;
Wykorzystanie metod zarządzania danymi;
Poznanie praw autorskich i innych kwestii związanych z bezpieczeństwem i danymi osobowymi, a także licencji;
Zdobycie podstawowej wiedzy na temat programowania w celu tworzenia treści.
The Training Program is the second result of the project.
As society is changing and becoming more and more technical, digital content creation is something that the majority of social workers and social educators have or will do at some point. Content creation might be as easy as creating a video on social media, editing it with filters and uploading it with text and subtitles.
Main purpose: to improve the digital literacy skills of Social Welfare Center’s (SWC) staff and volunteers (online learning).
Tasks:
The Mentor Handbook is a result of the project. It has been developed to train and guide the staff and volunteers of the Social Welfare Centres during the implementation of the digital literacy programme.
Podręcznik Mentora jest rezultatem projektu. Został opracowany w celu szkolenia i prowadzenia pracowników i wolontariuszy Ośrodków Pomocy Społecznej podczas wdrażania programu edukacji cyfrowej.
PROJECT: DLSWC - Digital Literacy - Education Frameworks for Social Welfare Centers
KA210-ADU Small-scale partnerships in adult education
Project number 2021-1-PL01-KA210-ADU-000027394
Short description of the project:
Krótki opis projektu:
Projekt DLSWC - Digital Literacy for Social Welfare Centers ma na celu poprawę kompetencji cyfrowych pracowników i wolontariuszy Ośrodków Pomocy Społecznej (OPS) oraz społeczności marginalizowanych, którym te Ośrodki służą. Ogólnym celem projektu DLSWC jest wymiana najlepszych praktyk, aby rozpocząć kształtowanie podstawowych ram edukacyjnych w zakresie umiejętności cyfrowych w Ośrodkach Pomocy Społecznej na poziomie europejskim, integrując doświadczenie partnerów zaangażowanych w różne tematy związane z technologią dla dobra społecznego.
Cele szczegółowe to: - wymiana najlepszych praktyk pomiędzy organizacjami aktywnymi w zakresie alfabetyzacji cyfrowej, koncentrując się na metodologii, warunkach, treściach alfabetyzacji cyfrowej w edukacji dorosłych - wymiana najlepszych praktyk wokół opracowywania i wdrażania programu alfabetyzacji cyfrowej - przyczynienie się do wysiłków w zakresie zwiększania kompetencji pracowników i wolontariuszy SWC w zakresie alfabetyzacji cyfrowej, - identyfikacja i strategia wokół przyszłego finansowania UE i nowych możliwości opracowania ogólnoeuropejskiego, znormalizowanego programu alfabetyzacji cyfrowej, który może być skalowany w całej UE - wzmocnienie sieci organizacji aktywnych w zakresie alfabetyzacji cyfrowej w sektorze społecznym i promowanie ich współpracy z innymi interesariuszami.
Głównym rezultatem, jakiego oczekujemy od projektu DLSWC jest to, że przyczyni się on do rozwoju i wzmocnienia programów umiejętności cyfrowych każdego z partnerów projektu w ich regionach. W dłuższej perspektywie, projekt DLSWC przyczyni się do wzmocnienia myślenia i praktyki w zakresie umiejętności cyfrowych wśród pracowników SWC i wolontariuszy partnerów projektu.
Projekt DLSWC jest zgodny z priorytetami strategicznymi Planu działań na rzecz edukacji cyfrowej (2021-2027) oraz Kompasu Cyfrowego UE na rok 2021 do roku 2030: 1. Dostarczenie sektorowi społecznemu wiedzy stanowiącej podstawę dalszej przyspieszonej transformacji cyfrowej, odporności cyfrowej i potencjału (Addressing digital transformation through the development of digital readiness, resilience and capacity). 2. Wykorzystanie otwartych i innowacyjnych praktyk opartych na nowych technologiach (Tworzenie ścieżek podnoszenia kwalifikacji, poprawa dostępności i zwiększenie wykorzystania edukacji dorosłych) 3. Rozszerzenie i rozwój kompetencji sektora społecznego; wyposażenie go w umiejętności cyfrowe (Pomoc i opieka społeczna. Umiejętności i kompetencje cyfrowe).
Fundacja
Marki
Polskiej
im. prof. Witolda Kieżuna
KONTAKT
Fundacja Marki Polskiej im. prof. Witolda Kieżuna
ul. Bracka 20
00-028 Warszawa
tel. 508 387 872
email: biuro@fmarkipolskiej.pl
Konto bankowe:
mBank 56 1140 2004 0000 3702 7834 2452
© 2019 Fundacja Marki Polskiej im. prof. Witolda Kieżuna. Wszelkie prawa zastrzeżone.