Władysław Bartoszewski

 

Ten jest z Ojczyzny mojej. Polacy z pomocą Żydom 1939 - 1945

 

"Wtedy, prawie pół wieku temu - stwierdził Władysław Bartoszewski w trzecim wydaniu książki (2007) - dzieje tej najtrudniejszej w historii Polski, a może nawet świata, akcji humanitarnej, jaką było ratowanie istnień ludzkich skazanych na zagładę, przeciwstawienie się decyzji ludobójstwa zaplanowanego na skalę niespotykaną we współczesnej historii Europy, były znane jedynie nielicznym." 

 

czytaj więcej

Paweł Bożyk

 

Apokalipsa według Pawła

Jak zniszczono nasz kraj

   

Bożyk w swojej "Apokalipsie" wskazuje nam cały zagon takich jeźdźców, którzy zniszczyli nasz kraj. Całe to neoliberalne towarzystwo. I wymienia z imienia i nazwiska. Na czele Balcerowicz, jako szkodnik flagowy. Za nim, na poczesnych miejscach Jeffrey Sachs z jego brygadą z Mariotta. No i szefowie polskich rządów...

 

Andrzej Bajorek  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Władysław Kozaczuk

W kręgu Enigmy

 

Polacy wygrali drugą wojnę światową jeszcze zanim wybuchła. Polakom udało się to, co nie udało się innym. Choć Anglicy i Amerykanie próbują manipulować historią, to prawda jest taka , że zwycięstwo nad Osią zawdzięczają Alianci w głównej mierze genialnemu Rejewskiemu, Zygalskiemu i Różyckiemu - trzem polskim matematykom. Wielka szkoda, że nawet sami Polacy o tym nie wiedzą. Choć napisano wiele na temat Enigmy, to najbardziej kompletnym i wiarygodnym historycznie dokumentem jest książka autorstwa Władysław Kozaczuka "W kręgu Enigmy".  Książkę, pomimo, że opartą na faktach czyta się niczym sensacyjny thriller.

M.S.   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Karl Heinz Roth & Hartmut Rubner

 

Wyparte, odroczone, odrzucone. Niemiecki dług reparacyjny wobec Polski i Europy

 

"Niemcy zamordowały miliony ludzi, zniszczyły podstawy ich bytu i splądrowały ich kulturę. Wykupiły się z tego stosunkowo tanim kosztem. Dlatego Roth i Rübner orędują za tym, aby - jako akt sprawiedliwości społecznej - podwoić wypłaconą dotychczas sumę. "

 

     Prof. Dr. Stephan Lehnstaedt                (Touro College Berlin)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Witold Kieżun

 

Drogi i bezdroża

polskich przemian

 

"Książka zawiera wybór szczególnie ważkich tekstów poświęconych wnikliwej analizie źródeł niesprawności i patologii w naszym życiu gospodarczym, społecznym i państwowym w różnych okresach najnowszej historii Polski i wskazywaniu wzorców i koncepcji służących sprawności w sprawie godziwej czyli Dobru Ojczyzny."

 

prof. Andrzej Koźmiński

Adam Tooze

 

Cena zniszczenia

Wzrost i załamanie nazistowskiej gospodarki

 

W III Rzeszy ekonomia nierozerwalnie splotła się z morderczą ideologią, zaprzęgając masy w służbie brutalnej siły. Naziści jak cytrynę wycisnęli nie tylko Europę Wschodnią, ale i swój własny kraj, doprowadzając go do ruiny.

 

czytaj więcej

Polecane książki

Fenomen polskości

 

Spośród wszystkich znanych mi etosów właśnie polski wydaje się najbardziej godny podziwu i akceptacji. To jemu zawdzięczamy, że przetrwaliśmy jako naród ostatnie, niefortunne dla nas stulecia.

 

 

 

czytaj więcej

 

 

Joseph S. Nye: Siłą Polski jest historia

 

Polska jest krajem położonym w bardzo trudnym geograficznie miejscu, gdzie nie chroni jej żaden Kanał Angielski. W swojej długiej historii nieraz walczyła o niepodległość i tak jest kojarzona w świecie. Powtarzam, to bogate źródło, z którego można czerpać miękką siłę. Warto się tego trzymać.

 

czytaj więcej 

 

Odnaleziono nieznany wcześniej dokument ONZ dot. reparacji. Wynika z niego, że Polska nie zrezygnowała z prawa odszkodowań od Niemiec

 

Deklaracja rządu PRL z 1969 r. , która się w nim znalazła, świadczy o tym, że Polska nie zrezygnowała z praw do odszkodowań wojennych od Niemiec.

 

 

czytaj więcej 

 

Polecane publikacje prasowe

Fundacja 

Marki 

Polskiej

im. prof. Witolda Kieżuna

Kontakt

KONTAKT

 

Fundacja Marki Polskiej im. prof. Witolda Kieżuna

 

ul. Bracka 20

00-028 Warszawa

 

tel.  508 387 872

email:  biuro@fmarkipolskiej.pl

 

Konto bankowe:

mBank    56 1140 2004 0000 3702 7834 2452

 

© 2019 Fundacja Marki Polskiej im. prof. Witolda Kieżuna. Wszelkie prawa zastrzeżone.